CS:GO
23.05.2019

eXTREMESLAND 2018 turnuvasında bilgisayarında hile tespit edilen e-sporcu Nikhil 'forsaken' Kumawat, e-spor müsabakalarından 5 yıl boyunca men edildi.

100.000 dolar ödüllü eXTREMESLAND 2018 Asya Finalleri, çok nadir görülen bir olaya şahit oldu. On binlerce kişinin izlediği ve hakemlerin sürekli kontrolde bulunduğu turnuvada, Hindistan'dan turnuvaya katılan OpTic takımının oyuncusu Forsaken, hile uygulaması kullanırken yakalandı!

Bilgisayarında "word.exe" isimli bir dosya tespit edilen oyuncu, hakemin bahsi geçen dosyayı açmaması için trajikomik hareketler sergiledi.  Birçok kişi bu durumu kahkaha atarak izledi.

Forsaken'in yaptığı bu hareket sadece kendisine değil, takımına da çok ciddi zararlar verdi. Takımı turnuvadan diskalifiye edilen Forsaken, ayrıca resmi bir e-spor maçında hile yaparken yakalandığı için ilk uçakla evine gönderildi.

Duyulan şüphe üzerine eski maçları da incelemeye alınan Forsaken'in ilk marifetinin de bu olmadığı ortaya çıktı. Hintli oyuncu 5 yıl boyunca hiçbir e-spor müsabakasına katılamayacak.

Medya Ekibi